Prasidėjus žiemos sezonui

Weather conditions table


Favorīts Nosaukums Vieta Datums Gaisa temperatūra (℃) Vēja virziens Vēja ātrums (m/s) Nokrišņu veids Nokrišņu intensitāte (mm/h) Ceļš temperatūra (℃) Rasas punkts (℃) Virsmas stāvoklis Friction ID UNIX_TIME ROAD_SORT CAMERA_ID COL_NAME COL_FRICTION
 

Duomenų teikėjai

LIETUVOS AUTOMOBILIŲ KELIŲ DIREKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 georeferencinio pagrindo duomenų bazė GDB10LT ©Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM 2003-2012

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 skaitmeninis rastrinis ortofotografinis žemėlapis ORT10LT ©, 2006

Eismoinfo.lt pagalba...
 

PRANEŠTI EISMO INFORMACIJOS CENTRUI

Siųsti

Kameras


Atviri duomenys

Kelių oro sąlygų duomenys ir eismo apribojimų (remonto darbų, kliūčių ir pan.) informacija yra teikiama DATEX II 2.0RC2 formatu, kurio specifikacija pateikiama interneto puslapyje www.datex2.eu

Duomenys duomenų gavėjui yra teikiami neatlygintinai, tačiau su duomenų gavėju yra sudaroma duomenų teikimo sutartis, kuria duomenų gavėjas įsipareigoja duomenis naudoti sutartyje nurodytu tikslu, sąlygomis ir tvarka.

 

Kelių oro sąlygų stotelių duomenys

Šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytos automatinės kelių oro sąlygų stotelės iš kurių duomenys renkami į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą. Kelių oro sąlygų stotelėse sumontuoti jutikliai matuojantys kelių būklei ir eismo sąlygoms nustatyti reikalingą informaciją (kelio dangos paviršiaus ir oro temperatūrą, oro santykinę drėgmę, rasos tašką, vėjo kryptį, greitį ir gūsius, kritulių intensyvumą ir tipą, matomumą, kelio dangos būklę, kelio konstrukcijos įšalo gylį ir kt.)

Kelių oro sąlygų stotelių informaciją galite gauti JSON formatu šiais internetiniais servisais:

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-service

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-retrospective?

Retrospektyvos serviso parametrai:

id – įrenginio id, galima paimti iš pirmo.

time – unix timestamp seniausiems duomenim (nebūtinas)

number – duomenų skaičius (nebūtinas, standartiškai gražinama 100 įrašų).

 

Eismo intensyvumo skaitiklių duomenys

Eismo intensyvumo skaitikliai į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą  teikia duomenis apie įrengimo vietoje keliu pravažiavusių transporto priemonių skaičių, greitį ir kryptį. Eismo intensyvumo skaitiklių duomenis (skaitiklio ID, pavadinimas, vieta (kelio numeris, pavadinimas), įrenginio vieta (km) ir koordinatės x,y (WGS), skaitiklio homogeninis ruožas (pradžios ir pabaigos taškas x,y), homogeninio ruožo greičio režimai (žiemą, vasarą), vidutinis greitis pirmyn/atgal, vidutinis transporto priemonių skaičius pirmyn/atgal.) galite gauti jSON formatu internetiniu servisu:

http://eismoinfo.lt/traffic-intensity-service

 

Eismo apribojimų duomenys:

Informacija apie remonto darbus bei jų trukmę ir apylankas, perspėjimus apie eismo apribojimus dėl gamtinių sąlygų ir įspėjimus apie eismui pavojingas kliūtis bei eismo sutrikimus galite gauti jSON formatu internetiniu servisu: 

http://restrictions.eismoinfo.lt

Duomenų struktūra yra artima WAZE CIFS specifikacijai: https://blog.waze.com/p/blog-page_19.html

Nuolatinius eismo valstybinės reikšmės keliais apribojimų duomenis galite rasti čia.

Atviri GIS duomenys:

http://gissrv.eismoinfo.lt/server/rest/services/LAKD

 

Atviri viešojo transporto kelionių duomenys:

http://www.visimarsrutai.lt/gtfs/gtfs_all.zip

Viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos duomenys GTFS formatu:

  • visų rūšių viešojo transporto tvarkaraščiai
  • viešojo transporto maršrutai
  • stotelės, stotys, oro uostai ir kt.

Duomenų šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija, savivaldybės ir privatūs vežėjai.

 

Vidutinio metinio paros eismo intensyvumo valstybinės reikšmės keliuose duomenys 
Pateikiama informacija: kelio numeris, ruožo pradžia, ruožo pabaiga, vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, metai, automobilių tipai.
 
Valstybinės reikšmės kelių viršutinės kelio dangos duomenys 
Pateikiama informacija: duomenų data, kelio numeris, ruožo pradžia, ruožo pabaiga, dangos tipas.
Duomenys CSV formatu yra patalpinti čia: http://opendata.lt/dataset/virsutines-kelio-dangos-duomenys 

 

Vairuotojai, prisiminkite, kad artėjant žiemai keičiasi taisyklės keliuose:

· Nuo lapkričio 1-osios (iki kovo 31 d.) automagistralėse ir greitkeliuose lengvaisiais automobiliais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

· Nuo lapkričio 10-osios (iki kovo 31 d.) šalies keliuose draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Primename, kad padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm.

· Nuo lapkričio 1-osios (iki kovo 31 d.) galima naudoti dygliuotas padangas. Naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą.

Taip pat vairuotojų prašome tinkamai paruošti automobilį žiemai:

· Patikrinkite ir jeigu reikia pakeiskite  akumuliatorių;

· Pasirūpinkite tinkamomis automobilio žieminėmis padangomis;

· Patikrinkite automobilio valytuvus, jeigu valytuvai palieka žymų ant stiklo, pakeiskite naujais.

Vairuotojai, keliaudami žiemos metu:

· Kiekvieną kartą ruošdamiesi trumpesnei ar ilgesnei kelionei kruopščiai nuvalykite sniegą nuo visų automobilio langų, ne tik nuo priekinio ir galinio.

· Jau išvykus į kelią būtinai įvertinkite meteorologines sąlygas, nedarykite staigių judesių sukant vairą bei pasirinkite saugų greitį, atsižvelgiant į – eismo intensyvumą, transporto priemonės techninę būklę, vietovės reljefą ir leistiną greitį.

· Vairuojant labai svarbu atkreipti dėmesį į pavojingus kelio ruožus: sankryžas, išvažiavimus į pagrindinį kelią, visuomeninio transporto stoteles, miško proskynas.

· Taip pat vairuotojai turėtų nepamiršti, kad ant tiltų ir viadukų, esant minusinei oro temperatūrai, greičiausiai formuojasi plikledis;

· Nepamirškite, kad visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas, galite rasti mūsų internetinėje svetainėje eismoinfo.lt.

Pėstiesiems norime priminti, kad tamsiuoju paros metu dėvėti ryškiaspalves liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais yra ne rekomendacija, o pareiga. Segėdami atšvaitą rūpinatės savo sveikata ir gyvybe bei esate puikus pavyzdys savo vaikams ir artimiesiems.